Το Time Out είναι περιοδικό της Λισαβόνας και το Time Out Market είναι ουσιαστικά ένα food court που δημιούργησαν με αξιόλογα μαγαζιά και σεφ της πόλης.
Είναι σαν να νοικιάζει τη στοά Μοδιάνο το Parallaxi και να τη γεμίζει με τα μαγαζιά και τους σεφ που εκπροσωπούν και αφήνουν το στίγμα τους στην πόλη και την κουζίνα της.
Το συγκεκριμένο μαγαζί το τρέχει μια από τις πλέον ανερχόμενες σεφ της πόλης.
Δοκίμασα:
Κροκέτες χταποδιού (πολύ καλές).
Arroz de pato (παραδοσιακό ρύζι με πάπια) που ήταν εξαιρετικό. Είχε μέσα και τσορίθο και πανσετα.
Polvo a lagareiro (παραδοσιακό χταπόδι με πατάτα) που δεν εντυπωσίασε. Η πατάτα απλά βραστή πατάτα και το χταπόδι πολύ μαγειρεμένο, σχεδόν νιανιά (τα λέω επιστημονικά). Είχε ωραία τηγανητή φλούδα πατάτας όμως από πάνω.
Είναι σαν να νοικιάζει τη στοά Μοδιάνο το Parallaxi και να τη γεμίζει με τα μαγαζιά και τους σεφ που εκπροσωπούν και αφήνουν το στίγμα τους στην πόλη και την κουζίνα της.
Το συγκεκριμένο μαγαζί το τρέχει μια από τις πλέον ανερχόμενες σεφ της πόλης.
Δοκίμασα:
Κροκέτες χταποδιού (πολύ καλές).
Arroz de pato (παραδοσιακό ρύζι με πάπια) που ήταν εξαιρετικό. Είχε μέσα και τσορίθο και πανσετα.
Polvo a lagareiro (παραδοσιακό χταπόδι με πατάτα) που δεν εντυπωσίασε. Η πατάτα απλά βραστή πατάτα και το χταπόδι πολύ μαγειρεμένο, σχεδόν νιανιά (τα λέω επιστημονικά). Είχε ωραία τηγανητή φλούδα πατάτας όμως από πάνω.
Γενικά όμως πολύ καλά.