Εικόνες (76)
Εμφάνιση όλων των εικόνων
"Special πανσέτα" (μεγάλη αποτυχία)
Πίτσα αλλαντικών (καλή, αρκετό ζυμάρι)
Σουβλάκι (πάνστεγνο κάκιστο και φυσικά πολύ μικρό)
Κοντοσούβλι χοιρινό (νόστιμο αν και στεγνό, νόστιμη πατάτα)
Caesars (μαραμένη ντομάτα και μαρούλι, κακό τυρί, κακή σως, πολύ χάλια κοτόπουλο)
Loca (οκ νόστιμη με σαλάμι)
Pepperoni (καλούτσικη δεν κατάλαβα διαφορά με τη loca σίγουρα όχι μοσχαρίσιο σουτζούκι)
Πενιρλί γίγας σπέσιαλ (οκ νόστιμο, ξέχασαν την πιπεριά)
Bao bun κοτόπουλο (οκ πολύ απλό, δε θα το ξανάπαιρνα)
Buffalo BBQ wings (πολύ ζουμερά και νόστιμα)
Γαλέος αχνιστός (πολύ νόστιμος)
Πατατοσαλάτα (έτσι και έτσι αυτή τη φορά)
Μπιφτέκι κοτόπουλο (απογοήτευση)
Πίτα γύρο κοτόπουλο (με πέτσες και λιπαρός)
Dragon Noodles (οκ μάλλον δε θα τα ξανάπαιρνα)
Γουόν Τον με τυρί (οκ νόστιμα)
Fried Crab with Salmon and Philadelphia Rolls (πολύ καλό)
Μπακαλιάρος σκορδαλιά (μέτρια πράγματα πολύ κουρκούτι)
Θράψαλο τηγανητό (μαλακό και πολύ νόστιμο)
Σουβλάκι χοιρινό (μέτριο σα καντίνας/πανηγυριού) & σουβλάκι κοτόπουλο (αν και από μπούτι νόστιμο)
Χόρτα (πολύ νόστιμα και σωστά βρασμένα)
Πατάτες τηγανιτές (νόστιμες και με κεφαλοτύρι)
Καβουρμάς με ψητό λάχανο (πολύ νόστιμο)
Σπαλομπριζόλα στη γάστρα με μανιτάρια (νόστιμο comfort food θα έλεγα)
Ριζότο παντζαριού (αδιάφορο και άνοστο δεν το προτείνω με τίποτα)
Σκορδόψωμο (πολύ καλό! το μοναδικό προϊόν που αξίζει και θα ξανάπαιρνα)
Επίσης χαλασμένο το σύστημα διασύνδεσης αλλά ούτε και απόδειξη έδωσε..
Η σιζαρς κακή το μαρούλι μαραμένο, ένα πολύ κακό, θα έλεγα μια λέξη αλλά προτείνεται να αποφεύγεται οπότε δε θα τη χρησιμοποιήσω, είχε και μια κακή ζαρωμενη ντομάτα που τους ξέμεινε για να τη γεμίσουν λογικά η ποσότητα δε για την τιμή απαράδεκτη. Στη Γούναρη βρίσκεις κλάσεις ανώτερη.
Σουβλάκι χοιρινό κακό και αυτό στεγνο δεν μασιοταν ξεχασμένο στην προθήκη για μέρες.
Κοντοσούβλι οκ νόστιμο σίγουρα ζυγίζουν και προσέχουν να μην ξεφύγει ούτε γραμμάριο. 200γρ έγραφαν στο σαιτ σίγουρα ήταν 150. Νόστιμη πατάτα στο χέρι και με ωραίο τηγάνισμα και ας ξέφυγε λίγο αλάτι παραπάνω. Τουλάχιστον υπήρξε σε αυτό βελτίωση
Πολύ ακριβό και δεν προσφέρει τίποτα της προκοπής.
Γενικά νόστιμη αν και αρκετά λαδερη λογικό θα έλεγα, η σως δεν ήταν άσχημη μαγιονεζοσος και καυτερή που μ άρεσε πολύ. Μέγεθος 30αρα και χορταστική στο σύνολο. Αρκετά έντονο το αλλαντικο και το τυρί κομπλέ. Θεωρώ ότι αν και δεν είναι του γούστου μου ήταν πολύ ευχάριστη και descent επιλογή. Θα την έχω υπόψιν μου για το μέλλον και ας μην ήταν κάτι το ιδιαίτερο
Γιαλαντζι λογικά δικά τους πολύ νόστιμα θα την ήθελα λίγο μεγαλύτερη τη μερίδα
Χωριάτικη ωραία με παξιμάδι με χαρουπι και αυγό καλή μερίδα
Μελιτζάνα ψητή υπέροχη με μπόλικο σκορδάκι και κρεμμυδάκι
Δυστυχώς τα υπόλοιπα ορεκτικά δεν άξιζαν
Ντοματοξεφτεδες κτψ κακοι μπορεί να το έγραφε στον κατάλογο δεν είδα γιατί το πήρε άλλος
Οι πατάτες βουτύρου που μας πάσαραν κοροϊδία 2 κομμάτια μπέικον και καθόλου τυρί μεστη λαδιλα
Μπουγιουρτνι νταξει δεν έχω να πω κάτι μην το πάρετε απλά
Τα κυρίως συνοδεύονται με φρέσκια πατάτα τηγανητη πολύ νόστιμη
Μπριζολάκια νόστιμα
Σουτζουκάκια αρκετά καλα όχι ψωματα μια χαρά
Σουβλάκια οκ καλή μερίδα και σχετικά τρυφερά
Καλές τιμές στα κυρίως και μερίδες. Γλυκό στο τέλος λίγο αδιάφορο αλλά και πάλι κερασμένο ήταν. Κανονικά απόδειξη
Τα κυρίως, το σερβις και το κλίμα ξεχώρισαν σίγουρα. Εννοείται πως θα ξαναπήγαινα.
Γαύρος, μύδια τηγάνι πολύ ωραία
Σαχανακι γαύρο, μύδια και γαλεος πάρα πολύ νόστιμα
Μπακαλιάρος, κουτσουμουρα, λουτσους, γοφαρι πολύ καλά
Κερασμένο ωραίο γλυκό στο τέλος και παγωτινια.
Αν εξαιρέσεις την βαβούρα και τη ζέστη δεν υπάρχει κάτι άλλο να πω φεύγω πάντα ευχαριστημένος.
Πίτα; αυτήν την φορά είπα αλάδωτη για να την γευτω πιο καλα πολύ καλή και το ότι στην ψήνει στα κάρβουνα εκείνη τη στιγμή δίνει, εμένα μου αρέσει πιο πολύ έτσι αλλα και λαδωμένη τρώγεται ευχάριστα. Τομάτα κατακόκκινη ολόφρεσκη όχι αυτές τις μαραμένες που συνηθίζονται αλλού.
Άμα δεν ήταν τόσο λιπαρός και ήμουν της περιοχής θα ταν σίγουρη επιλογή
Πανσετα ιδιαίτερη, λεπτή σχεδόν σαν μπέικον, ξεροψημένη, περίεργο, αλλά τρώγεται ευχάριστα αν και λύσσα από το πολύ αλάτι μην κάνετε το λάθος να τις αφήσετε για αργότερα. Μπριζολάκι αδιάφορο και αγευστο και στεγνό, λουκάνικο τζουμαγιάς πολύ δυνατό, αδιάφορο το σουβλάκι
Τυροκαυτερη αρκετά μέτρια σε άφηνε μια κακή επιγευση. Τζατζίκι μέτριο, μελιτζάνα προς το καλή και με τυρί
Μπουγιουρντι μια χαρά και καλή ποσότητα
Οι πατάτες φρέσκιες κομμένες ροδέλλα και με πασπαλισμένες με κεφαλοτυρι κολασμένες
Υπαρχει η δυνατοτητα στις αλοιφες/σαλατες/ορεκτικα, να παρεις μιση μεριδα και να πληρωσεις τα μισα. Πολύ καλό και σωστές και παραπάνω ποσότητες
Γρήγορη εξυπηρέτηση Κάτσαμε έξω, μέσα ο χώρος μύριζε τρελή τσικνιλα γενικά 3 φορές έβγαλε ντουμανι και ακόμα και έξω μύρισε και ντουμανιασε όλος ο τόπος.
Κερασμένο γλυκό αρκετά αποτυχημένο cheesecake αδιάφορο
Σούβλες δεν είχε αλλά στον κατάλογο έγραφε. Κομπλέ τιμές, και αν και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αν ήμουν στη γειτονιά σίγουρα θα ξαναπήγαινα. Το μόνο που θα ήθελα κάποια κρεατικά να γινόταν και με το κομμάτι και όχι μόνο μερίδα
Έψηνε εκείνη την ώρα κάτι σουβλάκια αδιάφορα αλλά και γεμιστό το οποίο φάνηκε πολύ καλό έχεις επιλογή να στο γεμισει με συνδυασμο των εξης: Κασερι, φετα, φρεσκο βούτυρο. Είχε στο συρτάρι κάτω από την ψησταριά έτοιμα ψημένα σουτζουκάκια, μπιφτεκάκια
Πήρα σουτζουκάκι και μπιφτέκι οκ αποδεκτα δεν με τρέλαναν ούτε σε γεύση ούτε στο σύνολο. Πολύ αδιάφορα και θα έλεγα ότι ο κιμάς ήταν σαν πατέ. Πατάτες αν και φρέσκες δε μ άρεσαν. Αλοιφες μέτριες έως κακές εμπορίου, πίτα πολύ λαδωμενη(με γύρισε αρκετά παλιά) που δε μου αρέσει προσωπικά αλλά επιβάλλεται σε αυτό το μαγαζί. Γρήγορη εξυπηρέτηση αλλά μικρή σχάρα οπότε πιστεύω άμα έχει πολλές παραγγελίες θα αργεί. Τιμές κανονικές. Κανονικά απόδειξη. Cult μαγαζί και ατμόσφαιρα που όμως η τοποθεσία και το μαγαζί σε ηρεμεί. Πάρκινγκ μάλλον δύσκολο. Θα ξαναγίνει επίσκεψη για να δοκιμάσω ξεροψημενο γύρο οπωσδήποτε.
Πηραμε
Μανούρα Σίφνου με μαρμελάδα αχλάδι, δεν έκανα θέμα αλλά δεν ήταν μανούρα αυτό, η μαρμελάδα πολύ νόστιμη πάντως και ταίριαζε με τυρί πολύ καλή ιδέα
Καυτερή πιπερια με τσιτσιραβλα, κορυφή η πιπερια πολύ καυτερή και καλή προσθήκη και τα τσιτσιραβλα
Κάτι με πατάτες και στάκα δε θυμάμαι ήταν νόστιμο όμως
Ντολμαδάκια χειροποίητα πάρα πολύ ωραία αυτό δίπλα που είχε μάλλον μαγιονέζα αταίριαστη καλύτερα γιαούρτι/τζατζίκι
Κοτσι στεγνό, αυτή η εξωτερική κρουστά πούδρα καλύτερα να έλειπε μας έφερε και μια σως με φρούτα κάτι για να ρίξουμε νομίζω του δάσους δε θυμάμαι δεν ήταν καλό..
Κοτοτηγανια κρασάτη με λιγκουινι οκ αρκετά νόστιμη και το κοτόπουλο το καλύτερο κυρίως και καλή μερίδα
Τραχανοτο με μάγουλα ακριβό και το μοσχάρι δεν μου φάνηκε για μάγουλα μπορεί να ήταν, πάντως δε κοβόταν πολύ σκληρό
Χύμα κρασί ακριβό κομπλέ
Γενικα υπερτιμημένο, τσιμπημένες τιμές ίσως σε κάποια πιάτα αλλά στο σύνολο δε θα το έλεγα άμα λάβεις υπόψιν σου το μέγεθος και το μαγαζί όμως με αρκετές αστοχίες χωρίς να συγκινεί. Στο μέγεθος οι μερίδες ήταν καλές. Ναι μεν ωραία η ατμόσφαιρα αλλά το φαγητό έτσι και έτσι και δε βλέπω και καθόλου διαφοροποίηση του μενού σε σχέση με πριν. Κάποια πιάτα αξίζουν και ίσως αξίζει μια επίσκεψη για κάποια πιάτα αλλά μέχρι εκεί δυστυχώς
Πατάτες που μυριζαν λαδιλα από το χλμ (πλάκα είχε που πήραμε και έξτρα σως και δεν τις αγγιξαμε
Πατατοσαλάτα ουσιαστικά με μαγιονέζα αδιάφορη που άφηνε μια κακή επιγευση και πατάτα αβραστη
Μακ Ν τσιζ μετριότατο αγευστο τυριά χαμηλης ποιότητας, pulled pork άφαντο το καψαλισμα αποτυχία
Κοτόπουλο που ζοριζοσουν να το μασήσεις και σε έκαιγε στο λαιμό
Μπιφτέκι μέτριο μια μάζα μέσα στο αλάτι
Μπρισκετ λες και βγήκε από κατάψυξη φουλ στεγνό
Pulled pork οκ
Πήγα με τόσες προσδοκίες αλλά έφυγα με απογοήτευση. Μου έκανε εντύπωση, που με αστείες ποσότητες και υψηλές τιμές, το ποσό κόσμο πάντως έχει, φαινεται ότι έχει πιάσει γιατί περιμέναμε για να κάτσουμε και δε βρίσκαμε καν καρέκλα μετά. Δε θα το πρότεινα πάντως
Σουβλάκι χοιρινο καντίνας κάποιους θα τους αρέσει ωραίο ψήσιμο ζουμερό
Σουβλάκι κοτόπουλο μπούτι και εδώ ωραίο το ψήσιμο και ζουμερό αν και δε μου αρέσει καθόλου από μπούτι αυτό είχε κάτι στα μπαχαρικά που πραγματικά το ξεχώρισα μ άρεσε και το προτείνω
Μπακαλιάρος σκορδαλιά σα λουκουμας από το κουρκούτι, πάρα πολύ κουρκούτι δεν είναι του γούστου μου βγάζει λαδιλα και είναι βαρύ και η σκορδαλιά θέλει βελτίωση
Πάρα πολύ ωραίο τηγανητό θράψαλο ζουμερό τραγανό και νόστιμο
Πάρα πολύ ωραία χόρτα, πολύ νόστιμα και σωστά βρασμένα
Κεφαλοτυρι σχάρας νόστιμο
Πατάτες χερατες πολύ καλές
Τα πιάτα πολύ κομπλέ εκτός από την κρουστά στον μπακαλιάρο και τελικά η τοποθεσία που είναι λίγο εκνευριστικό που είναι πάνω στο δρόμο. Οι τιμές λογικές οι περισσότερες, κάποιες ξεφεύγουν λίγο παραπάνω. Θα ξανάπαιρνα πακέτο γιατί σα φαγητό κάποια μου άρεσαν αλλα δε με τράβηξε σα χωρος καθόλου
Χτυπητη, πάπρικα πολύ νόστιμες και περιποιημένες
Καυτερή πιπερια που σε κάνει να δακρύζεις πολύ νόστιμη
Τυρολουκουμαδες νόστιμοι νομίζω το είχε και παλιά
Ψητά λαχανικά πολύ νόστιμα
Μαστελο
Πατάτες τσιπς με κρόκο αβγού, κεφαλοτυρι και λάδι τρούφας πολύ καλή μερίδα νόστιμες αυτό με τον κρόκο δεν το κατάλαβα
Μπουγιουρντι οκ προς το καλό
Κυρίως
Κεφτεδακια
Κοντοσούβλι χοιρινό(αρκετό λίπος και όχι τρυφερό)
Κοντοσούβλι κοτόπουλο
Χοιρινό στη βέργα (πιο καλό και ζουμερό)
Χοιρινά παϊδάκια (spare ribs) το χειρότερο πιάτο μικρή ποσότητα και φουλ στεγνό σα να ήταν χθεσινό
Γενικα ενώ τα ορεκτικά όλα ήταν παραπάνω από αποδεκτά κάποια αρκετά νόστιμα τα κυρίως ήρθαν όλα μα όλα κρύα και στεγνά ήταν μια σκέτη απογοήτευση και μετριότητα έπρεπε να τα γυρίσουμε πίσω δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό και άμα φταίει ο μη συντονισμός της κουζίνας με το σέρβις. Δυστυχώς δε με ικανοποίησε καθόλου. Δεν κερνάνε πια γλυκό κακό και αυτό έχει μενού να παραγγείλεις με αρκετά αυξημένες τιμές. Πήραμε
Λάβα σοκολάτας με παγωτό (πολύ νόστιμο δεν θα το έλεγα λάβα αλλά οκ όπως και να έχει άξιζε)
Αρνενοβιλ και αυτό νόστιμο αρκετά καλά τα γλυκά
Επειδή υστερούσε πολύ στα κυρίως δεν ξερω άμα απλώς έτυχε, απλά ήταν ένα θέμα το βρίσκω κατώτερα από ενός κοινού ψητοπωλείου με τιμές ακριβές στο κρέας και πολύ φασαρία. Μάλλον δε βρίσκω λόγο να ξαναπάω
Πολύ καλές τιμές πολύ ζεστός χώρος και κόσμος ανυπομονώ για τις επισκέψεις που θα ακολουθήσουν να δοκιμάσω και άλλα πράγματα. Αξίζει και με το παραπάνω
Κρασιά αρκετά καλή κάβα και τιμές πήραμε και εμείς έναν Άγιο Χρόνο και γενικά οι περισσότεροι έπαιρναν μπουκάλι.
Στα του φαγητού πήραμε
Σαλάτα Μαντέμι - απλά οκ, δε με ενθουσίασε και ήταν πολύ γλυκιά
μπάτζος πολύ καλός(σαν τυρί) αυτό το πανάρισμα αλευρωμα απέξω δε μου άρεσε καθόλου
Περεκ οκ πολύ καλό τεράστια μερίδα για ορεκτικό ούτε παραψημενο ούτε του έλειπε το τυρί, ίσως το μέλι να μην χρειαζόταν αλλά και πάλι ήταν πολύ καλό πιάτο
Πατάτες με λάδι τρούφας και κους κατσικίσιου τυριού οκ αδιάφορες θα έλεγα
Ελιά στρογγανοφ άρεσε στην παρέα εμένα όχι τόσο μεγάλη μερίδα και αυτή
Οσομπουκο μιλανεζε και εδώ μεγάλη μερίδα αρκετά αγευστο και δεν με ξετρέλανε το οσομπουκο αρκετά δεμένο το μιλανεζε όμως
Γλώσσα μοσχαρίσια αρκετά καλό πιάτο αυτό, λίγο μικρή μεριδα όμως η μοναδική μικρή θα έλεγα.
Ένα ribeye οκ καλό ψήσιμο πολύ ακριβό το βρίσκω
Κλείσιμο με γλυκο πανακοτα κερασμένη, παγωτό καβουρδισμενο φιλε αμυγδάλου και σαν χώμα, crumbl μπισκότου και γλυκό του κουταλιού μέτριο αποτέλεσμα και η πανακοτα
Δεν συγκινήθηκα, στο σύνολο και η κοπή μου φάνηκε ακριβή. Στο σύνολο αποδεκτες οκ τιμές θα μπορούσα να ξαναπαω αλλά δεν το ξεχώρισα σα μαγαζί. Αυτά που ξεχώρισα και προτείνω είναι γλώσσα και περεκ.
Να πω ότι γενικά δε μου φάνηκαν ότι γίνονται εκεί αυτό αποκόμισα οπότε γενικά δεν μου φάνηκαν και τόσο φρέσκα, όχι ότι σημαίνει κάτι αυτό αλλά τέλος πάντων. Οι βιτρίνες πολύ εντυπωσιακές το ίδιο και τα γλυκά μέσα με τις τάρτες τούρτες στην είσοδο να κλέβουν την παράσταση. Η τάρτα φράουλα τώρα μετά απ ζύγισμα (σιχαίνομαι και απεχθάνομαι αυτές τις τεχνικές, τύπου μπλε, κωνσταντινιδη κλπ) κόστιζε 3,
Το θετικό ήταν ότι δεν είχε κόσμο, δε μπορώ να φανταστώ πόσο θα αργούν όταν έχουν κόσμο.
Γενικα πολύ ευγενική φιλική και φιλόξενη εξυπηρέτηση. Όλα καθαρά.
Μικρός κατάλογος με συγκεκριμένα πράγματα. Εκείνη την ώρα είχε μια σαλάτα ψητή λαχανίδα με τη γαλομυζήθρα την πήραμε αρκετά καλή
Πρόβεια παϊδάκια δεν ήταν τόσο νόστιμα δε μου θύμισε πρόβατο αλλά ήταν πολύ μαλακα, τρυφερά και σωστά ψημένα
Κοτσι πολύ νόστιμο αλλα σκέτο και ο πουρές λίγος
προβατίνα με χυλοπίτες οκ δεν τρελάθηκα αλλά κομπλέ
Μαστελο ωραίο ψήσιμο
Κατσικομακαροναδα απλά καλή
Πατάτες τηγανιτές, πολύ καλές.
Ξεχώρισα που έχει κρασιά και ποικιλία σε μπύρες και καλές τιμές.
Στο τέλος κερασμένο brownies, παίζει να είναι το καλύτερο και πιο φρέσκο brownies που έχω φάει. Πολύ καλό και καλά υλικά
Γενικα έχω να πω ότι έχει καλά πράγματα και καλά υλικά. Σα χωρος και σαν εκτέλεση κάποια δε μου άρεσαν προσωπικά. Πάντως δεν μιλάμε για αστοχίες. Φαίνεται ότι υπάρχει εμπειρία γνώση και μερακι.
Burger καλή τιμή και καλό μέγεθος ειδικά σε συνδιασμο με τις πατάτες αλλά μέτριο μπιφτέκι και οι πατάτες ενώ ήταν πολύ καλές με μια μοσχομυριστη ρίγανη που μύριζε όλο το σπίτι ήταν μέσα στο αλάτι δεν μπορέσαμε να τις φάμε.
Σουβλάκι χοιρινο γνωστό νομίζω, δε είναι του γούστου μου δε δοκίμασα, θα σταθώ στο γεγονός ότι ήταν σαν πατατοπιτα από την ελάχιστη ποσότητα κρέατος.
Μαύρος χοίρος, πολύ μικρή ποσότητα για 5 ευρώ δεν είναι και φιλέτο μοσχαρίσιο. Αποδεκτη γεύση όχι κάτι τρομερό
Επίσης δεν ήρθαν ζεστά και ήρθαν μουσκεμένα και όλα φουλ αλατισμένα. Βλέπω ότι έχει αναφερθει και εδώ αυτό το φαινόμενο.
Άμα ξαναπήγαινα θα ήταν για το λουκάνικο που βλέπω ότι άρεσε σε κάποιους αλλά θα τόνιζα να μην προσθέσει έξτρα αλάτι.
Σάντουιτς κοτόπουλο σαν club, 2 μεγάλα φιλέτα πάνω και κάτω ζουμερά και νόστιμα με σως. Το ψωμάκι λίγο αδιάφορο. Γενικά τα τηγανιτά ούτε έπεσαν βαριά ούτε μυριζαν
Burger πήρε ο φίλος μου δεν του άρεσε το μπιφτέκι ήταν κακο. Αν και ψωμάκι και στο σύνολο ήταν καλό
Θέλει βελτίωση το μπιφτέκι, μοσχαρίσιο και προβατίνα ουσιαστικά δεν τρωγόταν. Κατά τα άλλα μια χαρά και το κοτόπουλο νόστιμο. Επίσης πολύ ωραίο το κονσεπτ μιας και δεν είχα φάει στο παλιό.
Πρόβειο σουβλάκι πάρα πολύ μαλακό και τρυφερό φάρμα ελάσσονας έγραφε το ξυλάκι. Περίμενα λίγο πιο ιδιαίτερη γεύση παρόλα αυτά.
Γύρος χοιρινός και κοτόπουλο, ο κοτόπουλο πολύ ωραίος χωρίς πετσες και λίπη, ο χοιρινός νόστιμος αν και βιομηχανοποιημενος επίσης ήρθε ξεροψημενος όπως ζητήθηκε αφού διάλεξα την αντίστοιχη επιλογή. Το ψωμάκι πολύ νόστιμο και ιδιαίτερο σαν λάβας. Πατάτες προκάτ.
Αρκετά ενδιαφέρουσα επιλογή και θα το τιμάω για γύρο.
Παραγγελία από το μηχάνημα εξυπηρέτησης.
Έψαχνα τον υπάλληλο να τον ρωτήσω κάτι και να του ζητήσω χαρτοπετσέτες και δε μου έδωσε ούτε καν σημασία.
Chicken burger πολύ καλό, για τα λεφτά τέλειο, αχαστος συνδιασμος
Μοτσαρελα στικς ούτε τόσο ζεστά και μυριζαν άσχημα λαδιλα
Katsu chicken burger δεν κατάλαβα γιατί Katsu αποτυχημένη χρήση της ονομασίας, οι σως αδιάφορες, η πίκλα δεν ταίριαζε αρκετά στεγνό το κοτόπουλο
Πατάτες συνοδευτικές και αυτες μυριζαν άσχημα λαδιλα, μεγάλη ποσότητα ετοιματζιδικη cheddar και μπέικον όχι του γούστου μου η ποσότητα και των extra και από τις πατάτες ήταν πολύ καλή παρόλο που τις πήραμε στο πλάι
Burger με κατσικίσιο κορμό και μανιτάρι ένα μανιτάρι σαν βραστο, ο κορμός μια χαρά το μπιφτέκι οκ χειροποίητο αλλά δεν με τρέλανε ούτε σαν burger συνολικά και γρήγορα κρύωσε και όλα τα υλικά παγωμένα
Επίσης πολύ αργή εξυπηρέτηση και πολύ κρύο μέσα στο μαγαζί έπρεπε να φας με μπουφάν. Άμα βρίσκεσαι στην περιοχή και εξαιρέσεις την όλη κατάσταση στην κουζίνα αξίζουν κάποια πράγματα
Το καλό είναι ότι έχει ησυχία δεν περνάνε αυτοκίνητα κλπ. Τιμές κλασσικές 8,
Φθηνά 3,
Τώρα στο μενού και στα πιάτα που φάγαμε. Υπήρχαν αρκετές αποκλίσεις το οποίο δε μου άρεσε προσωπικά και δεν υπήρχε κάποια ενημέρωση.
Αλμυρό cheesecake ένα κακό πιάτο μιας και δεν είναι αυτός κατσικίσιος κορμός και γενικά δεν άξιζε
Μαστελο οκ ωραίο το μαστελο δεν χρειαζόταν η τσατνει
Σαλάτες μου φάνηκαν τελείως αδιάφορες τίποτα το ιδιαίτερο μπορεί να είναι η ιδέα μου όμως αν και δε νομίζω
Οι λαχανοντολμαδες που πήγα με λαχτάρα να δοκιμάσω απουσίαζαν από το μενού
Γλυκός τηγανητός τραχανάς ένα πολύ νόστιμο πιάτο που όμως δεν ήταν τραχανάς αλλά κους κους κατά τα άλλα άξιζε αλλά με τραχανά θα ήταν ακόμα καλύτερο
Μοσχαρίσια μάγουλα αρκετή ποσότητα κρέατος, πολύ νόστιμο το κρέας, έλιωνε αλλά αυτή η κρέμα μανιταριών ούτε μου άρεσε ούτε μου ταίριαζε δεν ήθελα να τη βλέπω καν
Συκώτι μια χαρά οκ
Πανσετα νόστιμη και αυτή συνοδευόταν από κους κους φρεγκολα το ονόμαζε
Κοτσι αρκετά νόστιμο με κριθαροτο και φέτα νομίζω το καλύτερο πιάτο
Πιστολα χοιρινή οκ μια πανσετομπριζόλα
Κεμπάπ οκ απλά
Κεμπάπ και πιστολα προσωπικά δε μου ταίριαζαν στο μενού
Κερασμένο γλυκό σαν αποτυχημένη πανακοτα κομμένη με φρούτα του δάσους τελείως αδιάφορο. Δεν λέω καλο σαν κίνηση αλλά κρίμα ίσως καλύτερα να μην το έβγαζαν
Στα κρασιά είχαν επιλογές όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως και με επιλογές για ποτήρι σχετικά οικονομικες τιμές για μπουκαλι επίσης
Γενικα είχε ενδιαφέρον, πολύ ωραίος ο χώρος, νορμάλ τιμές αυτά. Επειδή ήδη δοκιμάσαμε τα περισσότερα πιάτα από τον κατάλογο δεν με τραβάει να ξαναπάω. Πάντως ήταν πολύ καλή έξοδος και όμορφο μαγαζί. Αμα θα το πρότεινα; για κάποια πιάτα και σαν μέρος σίγουρα αξίζει να το επισκεφθει κάποιος
Οπότε ξεκινάω, κεφτεδακια άνοστα/αγευστα τελείως πολύ τηγανισμενα και με αρκετό ψωμί, τα λουκάνικα οκ αυτό με το πρόβειο είχε ενδιαφέρον αν και δεν κατάλαβα πολύ πρόβειο, ζαγκέτες μια χαρά, αχνιστός μπακαλιάρος οκ δεν με τρέλανε, πατάτες τραγανές έβγαζαν μια άσχημη γεύση/μυρωδιά όμως, γίγαντες οκ, μύδια αχνιστα λίγο νεροζουμι, πικάντικη αρκετά καλή, μελιτζάνα αρκετά καλή και νόστιμη της έλειπε η καπνιστή μυρωδιά μ άρεσε που ήταν χοντροκομμένη , λίγο αργη η κουζίνα αλλά οκ δεν είχα θέμα η εξυπηρέτηση πολύ γρήγορη. Τα περισσότερα έχουν ήδη ειπωθεί. Θα ήθελα περισσότερη σχάρα είναι η αλήθεια, ο άνθρωπος στην εξυπηρέτηση δεν ξέρω άμα είναι ιδιοκτήτης αλλά αρκετά σωστός και γρήγορος.
Κανονικά απόδειξη βγήκε 20 ευρώ το άτομο με κρασί χύμα. Δε μου φάνηκε και τόσο φθηνός νομίζω, δεν είδα λογαριασμό όμως μπορεί και να είναι κανονικές οι τιμές και να μου φάνηκε. Απόδειξη κανονικά, δεν κέρασε γλυκό. Γενικώς έχει ενδιαφέρον αλλά η αλήθεια είναι θα προτιμήσω άλλα του είδους του.
Δεύτερη φορά βράδυ πήραμε κοντοσούβλι χοιρινό που ήρθε σα μερίδα με κόκκαλο με ελάχιστη έως ανύπαρκτη ποσότητα κρέατος το περισσότερο ήταν κόκκαλο μας ενημέρωσε βέβαια τηλεφωνικώς για αυτό, κοντοσούβλι κοτόπουλο που ήταν καταπληκτικο για μένα,
Δεν ξέρω ανάμεικτες εντυπώσεις, νομίζω ότι οι σούβλες του είναι πάνω από τον υπόλοιπο μέσο όρο. Επίσης η στάση που κράτησε πολύ σωστή. Θα πάρω ξανά σίγουρα γιατί οι σούβλες του ξεχώρισαν σε γεύση απλά οι αστοχίες με χάλασαν. Θα το πρότεινα για τις σούβλες που όμως δεν έχω καταλάβει πότε έχει τι. Επίσης οι τιμές μου φάνηκαν τίμιες το ίδιο και η ποσότητα αν εξαιρέσεις το χοιρινό κοντοσούβλι.
Ταουκια τα οποία ήταν πολύ καλά
Πατάτες πολύ καλές γενικά μ αρέσουν οι πλακέ πατάτες πολύ όταν ζητήθηκε κεφαλοτυρι μας είπαν ότι δε βάζουν αλλά θα βάλουν αλλα δεν έβαλαν
Μπακαλιαρακια καλά αλλά ακριβουτσικα
Γαύρος σαγανάκι πολυ καλός
Μελιτζάνα ψητή πολύ ωραία
Χόρτα δε μου άρεσαν παραβρασμενα, άνοστα εντελώς και με νερό οπότε ούτε το λάδι ούτε το λεμόνι έδιναν κάτι
Φάβα δε με τρέλανε
Μπιφτεκάκια πολύ καλά
Γίγαντες πολύ καλοί
Σαρδελα ωραία αλλά πολύ μικρή μερίδα
Δε θυμάμαι τι ήπιαμε νομίζω ρετσίνα χύμα ήταν καλή.
Δε μου άρεσε που βάζει ρίγανη στα ψάρια.
Αν εξαιρέσω τα χόρτα όλα ήταν πολύ καλά και βγήκε περίπου 15-16 ευρώ το άτομο με ποτό σίγουρα το προτείνω
Φάτε Σκάστε έχει και κέντρο πάντως, δεν είναι της προτίμησης μου, ο Μίμης απαράδεκτος σε όλα η Λάδι και ρίγανη μετρια πράγματα, peninta - peninta με τίποτα, ούτε Καλογεροπουλο
Και τώρα που τα γράφω αυτά θυμήθηκα και τον Γύρος 3ης Γενιάς από τα πιο cult μαγαζιά και μέσα οι θαμώνες που μάζευε που ήταν λες και ήταν μπαρ ακόμα το θυμάμαι και ο διάδρομος σα να μην τελείωνε
@Nic οκ ναι αυτό το Funghi παίζει πολύ, κατάλαβα, ναι το γνωρίζω. Θα μπορούσα ναι μιας και δεν έχω πάρει καθόλου, αν και απο φωτογραφίες δεν μου εκαναν το κλικ
@Θου-Βου Αυτην την πιτσαρία αν και στην ευρύτερη γειτονιά μου ομολογώ δεν την γνώριζα. Ενδιαφέρουσα πρόταση. Θα την δοκιμάσω σίγουρα!
Ο Γιαλός πώς σας αρέσει, αν εξαιρέσεις το καλό σέρβις δεν βρίσκω κάτι το ιδιαίτερο και ειδικά καλοκαίρι είναι αφόρητο φαντάζομαι για την τοποθεσία. και ούτε θεωρώ ότι είναι φθηνό δηλαδή πόσο παραπάνω να ξεφεύγει η Μαύρη Θάλασσα εγώ θα πρότεινα ή Χαμόδρακα ή Ατλαντίδα ή Γλυκάνισο αν και απ ότι κατάλαβα θέλετε να είστε μπροστά στη θάλασσα.
Επίσης τι προτάσεις έχουμε για πενιρλι και πρωινό; όσον αφορά το πενιρλι θα προτιμούσα κάτι χειροποίητο μου έχουν προτείνει το Albeta και γενικά ότι έχει ωραία πράγματα. Τα καλαμαριωτικα βγάζουν πολύ λαδιλα και δεν με τρελαίνουν το τυρί που βάζουν και ειναι και μόνο σουκου. Για πρωινό (μπουγάτσα, πιτοειδη (όχι σφολιάτα), καλτσόνε, σαντουιτσακια) τέτοια φάση ψάχνω. Κυρίως ανατολική θεσσαλονικη μέχρι κέντρο. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά
Ενδείκνυται για οικογένειες για τα παιδιά λόγω του παιδότοπου και που έχει άτομο να τα προσέχει
Αν και δεν με τρέλανε είναι μια καλή επιλογή στο κέντρο σε στυλ ναπολιτάνικο
Το μόνο κακό είναι ότι πιάνει τα υλικά και τα λεφτά, μηχανήματα .
Το burger μεχ, μπαγιάτικο ψωμάκι, όχι τόσο ζουμερό κουτοπουλο, στεγνό burger και οκ απλο.
Τα bombs ήταν εξπλο έσκαγαν μέσα στο στόμα σου ήταν λίγο αποκάλυψη, ψωμάκι αφρός πολύ μαλακό νόστιμο και φρέσκο, οι συνδιασμοι bbq και sloppy δυνατοί σε μπουκώνουν πολύ εύκολα το sloppy θα ήθελα λιγότερη σως γιατί ήταν πνιγμένο ξεχειλιζε, το κουτοπουλο όχι τόσο δυνατό όσο του burger και μικρή ποσότητα αλλά νόστιμο.
Οι φτερούγες οκ κομπλέ κοροϊδία νομίζω μικρή ποσότητα για τα λεφτά τους,
Οι συσκευασίες δε μου άρεσαν και κρυώνει εύκολα το φαγητό. Γενικά λαμβάνοντας υπόψιν το σύνολο τις τιμές και ότι πρέπει να πάρεις delivery δε θα το ξαναπροτιμησω. Όλα antivalueformoney. Άμα ξαναπαιρνα κάτι θα ταν πάντως τα bombs που είναι ιδιαίτερα και νόστιμα και με λίγη παραπάνω ποσότητα κοτόπουλου θα ταν μοναδικά.
Αν και δεν ακολούθησα όλες τις προτάσεις και το μετάνιωσα αλλά προσπάθησα να μείνω στα πλαίσια
Τρίκαλα πήγαμε για σούβλες στον Χλωρό φάγαμε πολύ ωραία και ευχαριστηθήκαμε επίσης τιμήσαμε τα Μεζεδοκαμώματα στα "
Καλαμπάκα δυστυχώς δεν φάγαμε κάτσαμε μονο για καφέ στην πλατεία και γυρνούσαμε.
Περτούλι προτιμήσαμε να πάμε στον Παναγιώτη μας τράβηξε το τζάκι και η θέα που ήταν όντως πολύ ωραιο το μαγαζί και η θεά συγκλονιστική. Εγώ έφαγα καλά αλλά δεν ήταν όλα τα πιάτα καλά και ήταν και ακριβός δυστυχώς δεν διάβασα την κριτική εδώ για να τον αποφύγω. Επρεπε να πάμε Νιαβή όπως μου είπε το @ταβερνοαλάνι.
Ελάτη κάτσαμε Κανάβια και μετά για καφέ και γλυκό στο Δίστρατο το οποίο δεν το βρήκα εδώ μας τράβηξε το εσωτερικό και ο κατάλογος αλλα τελικά μάπα. Μείναμε πάρα πολυ ευχαριστημένοι από τα Κανάβια και άξιζε παρα πολύ ωραια το φαγητό το ευχαριστηθήκαμε.
Λάρισα ήταν να πάμε στο κάθε μέρα Κυριακή στο σα...
Τύρναβο δυστυχώς έγινε αλλαγή σχεδίου και δεν μας έμεινε χρόνος να πάμε. Στεναχωρεθηκα που δεν καταφέραμε να πάμε Τύρναβο αλλα και να δοκιμάσουμε και Καλαμπάκα γιατί μου προτείνατε πολλά μέρη. Γενικώς θα το επαναλάμβανα ευχαρίστως αν και τα Τρίκαλα δεν μου άρεσαν τόσο όλα τα άλλα μέρη ήταν πανέμορφα και η διαδρομή το ίδιο και με το φαγητό μείναμε ευχαριστημένοι. Ευχαριστώ και πάλι για τις μοναδικές προτάσεις σας που έκαναν το ταξίδι μας ακόμα πιο ευχάριστο.
Α ξέχασα να συμπληρώσω ότι μου φάνηκαν λουκουμάδες παραλίας χωρίς τη ζάχαρη και το "
Λίγο κουραστική μέσα η δυνατή ελληνική μουσικη. Ότι πήραμε κομπλέ το μπουγιουρντι ήταν πολύ υποβαθμισμενο τα υπόλοιπα κομπλέ. Η αλήθεια είναι ότι τους υπόλοιπους φάνηκε να τους πείραξε το φαγητό στην παρέα δεν είχα κάτι εγώ και να πω την αλήθεια εκτός από τον κιμά (μπιφτέκι που πήραμε) δεν βρίσκω κάτι άλλο που μπορεί να τους πείραξε απλά το αναφέρω μπορεί να μην σχετίζεται και το φαΐ. Καλές τιμές θεωρώ, από όσο θυμάμαι κανονικά απόδειξη και γλυκό κερασμένο. Γενικώς το φαΐ ούτε ενθουσίασε ούτε απογοήτευσε θα έλεγα ότι έχει κάποια ενδιαφέρον πιάτα απλά έτυχε και αυτό στην παρέα
Θα ξαναπήγαινα γιατί είχε ευχάριστο κλίμα αλλά όχι για τη δυνατή μουσική
Δε θα ξαναπήγαινα με τίποτα
Σήμερα που ξαναεφαγα burger και σάντουιτς (lavateras το λέει) είχα άλλη άποψη. Να πω ότι γίνεται χαμός πάρα πολύ ζήτηση και πακέτο και delivery φανταζομαι λόγω τιμών. Τώρα στα του φαγητου δεν παρατήρησα αυτό με την κρούστα να φεύγει αυτήν την φορά ούτε τόση λαδιλα απλά μου φάνηκε αρκετά σκληρή.
Το τηγάνισμα ήταν άριστο πολύ ωραίο και τέρμα ζουμερό το κουπουλο μέσα ωραίο και πολύ γευστικό και ποιοτικό και πολύ καλές τιμές μου φάνηκαν. Το σάντουιτς μ άρεσε παραπάνω αν και μου άρεσε το ψωμί που το συνόδευε θεωρώ ότι δεν ταιριάζει τόσο το burger θα ήθελα να κάνουν και κανένα με στήθος και όχι μόνο μπουτι. Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν καλό το αποτέλεσμα και τα τραπεζάκια για να κάτσεις μεγάλα και άνετα. Γενικώς μ άρεσε το τηγάνισμα και το ποσο ζουμερό ήταν επίσης είναι πάντα τόσο φρέσκα γιατί δεν προλαβαίνουν και το ποσο ποιοτικό ήταν το κουτοπουλο επίσης πολύ ευγενικά τα παιδιά στο ταμείο παρόλο που τρέχουν και δεν προλαβαίνουν. Το βάζω πάνω από kfc αν και μ αρέσουν τα μπαχαρικά και το πανάρισμα περισσότερο εκεί.
Η μαγιονέζα μου φάνηκε λίγο χαμηλής ποιότητας και έβαλα μόνο στο ένα. Το λουκάνικο λέει δικιά τους συνταγή; κάτι τέτοιο καλή τιμή γενικά θα ήθελα παραπάνω ποικιλία στα συνοδευτικά και ίσως στα ψωμάκια και τα λουκάνικα.
Επειδή μέχρι τώρα έβρισκα παράλογα ακριβές προσπάθειες για hot dog, αποτυχημένες( hot dog king), ή τίποτα το ιδιαίτερο (today) τα είχα κόψει. Σίγουρα θα το ξανά τιμήσω. Απλά θα βόλευε αν ήταν και μέχρι 1: